BoGeM & CO - PVC logi, plastikāta, metāla durvis Rīgā.

Pieteikt mērījumu
DEKORATĪVIE ELEMENTI

Stikla pakete ar dekoratīviem elementiem

DEKORATĪVIE ELEMENTI

Telpās, kur nepieciešams akcentēt unikālu interjeru, kā arī realizēt dizaina idejas, tiek izmantotas stikla paketes ar uzliktņiem (šprosēm). Uzliktņi ir dekoratīvas plātnes, kas uzstādītas stikla paketes iekšpusē vai pielīmētas uz to virsmas. Uzliktņi var būt plati un šauri, taisni un izliekti apļu vai loku veidā. Praktiski neierobežots dizains arī sniedz iespēju radoši veidot visdažādākos apjomīgus zīmējumus, kas ļauj izgreznot logu un pasvītrot tā piederību noteiktam arhitektūras stilam. PVC logi vai durvis ar šādiem dekoratīviem elementiem ne tikai padarīs iekšējo interjeru izsmalcinātāku, bet arī ēkas fasādi daudz respektablāku un estētiskāku.

Uzliktnis (šproses) stikla paketes iekšpusē


DEKORATĪVIE ELEMENTI

Dekoratīvās plāksnes tiek uzstādītas stikla paketes iekšpusē tieši izgatavošanas stadijā. Šim loga vai durvju dekoratīvā noformējuma variantam ir viena neapstrīdama priekšrocība salīdzinājumā ar ārējiem (līmētiem) uzliktņiem: jo, ja plāksne atrodas stikla paketes iekšpusē un ir tā sastāvdaļa, tad to nevar ietekmēt ārējās vides iedarbība. Tādēļ starpstiklu uzliktņa kalpošanas laiks ir tāds pats kā pašas stikla paketes kalpošanas laiks. Tomēr jāņem vērā, ka nomainīt vai izņemt gatavo ornamentu, kas uzstādīts stikla paketes iekšpusē, nevar, tādēļ ir ļoti atbildīgi jāizvēlas plātņu ornaments un krāsa.

Uzliktņu uzstādīšanai stikla paketes rāmī izveido speciālu atveri, kurā tiek iemontēts uzliktnis, turklāt rāmja platumam jābūt no 12 līdz 18 mm. Uzliktņi nepieguļ stikliem, tie ir attālināti no stikla virsmas, kā minimums, 0,2 mm no katras puses. To panāk ar speciālas kompensācijas šuves palīdzību, kas sastāv no amortizācijas starplikām. Kompensācijas šuve ir nepieciešama elementu fiksēšanai, un lai novērstu nepatīkamas grabēšanu loga vai durvju vērtnes atvēršanas laikā. Uzliktņu saskaršanās vietās tos savieno ar speciāliem krustveida savienotājiem, veidojot noteiktu telpisku zīmējumu. Pastāv dažāda tipa savienotāji, kas ļauj savienot uzliktņus zem noteiktiem leņķiem, veidojot sarežģītas ģeometriskas formas.


DEKORATĪVIE ELEMENTI
(1.att.)

Šo uzliktņu tipu izgatavo no plastikāta vai alumīnija un tas ir visizplatītākais. Uzliktņu platums ir 8mm, 18mm, 26mm un 45mm, turklāt pašus platākos no tiem nevar saliekt loka veidā. Zelta vai sudraba krāsas uzliktņus izgatavo tikai ar platumu 8 mm. 18 mm un 26 mm uzliktņi pieejami plašā krāsu gammā: balts, brūns, zelta ozols, tumšais ozols, sarkankoks, riekstkoks utt. Bieži vien tiek izmantoti divu krāsu risinājumi: kad vienas krāsas uzliktnis redzams telpā, bet citas krāsas – no ārpuses.

Stikla paketes, ar starpstiklu uzliktņiem, siltuma vadāmības koeficients pasliktinās, un papildus siltuma zudumi var būt 10―20% apmērā salīdzinājumā ar standarta stikla paketi, kas savukārt samazina telpas siltumizolāciju.


DEKORATĪVIE ELEMENTI
(2.att.) Starp stiklu uzliktnis (šprose) zeltā un baltā krāsā

DEKORATĪVIE ELEMENTI
(3.att.) Krāsu risinājumu piemēri ar uzliktņiem (šprosēm) paketes iekšpusē

DEKORATĪVIE ELEMENTI
(4.att.) Logu dekorēsanas varianti ar šprosēm

Ārējais (līmētais) uzliktnis

DEKORATĪVIE ELEMENTI

Dekoratīvās plātnes tiek stiprinātas tieši uz stikla paketes virsmas no vienas vai abām pusēm ar speciālas līmējošas pamatnes palīdzību dažādos leņķos, tādējādi veidojot zīmējumu, loga ornamentu. Neapstrīdams šāda veida uzliktņa pluss ir iespēja uzstādīt dekoratīvo elementu jebkurā brīdī uz jau gataviem PVC logiem vai durvīm. Nepieciešamības gadījumā plātnes var tāpat viegli noņemt. Šo uzliktņu veidu izgatavo no plastikāta. Šķērsgriezumā ārējiem uzliktņiem ir trapecveida forma, un tie paceļas virs stikla virsmas par 5-15 mm, turklāt plātnes platums var būt 23-26mm, 45mm un 75mm. Krāsu var izvēlēties pēc jebkuras gaumes, bet logam noteikti būs harmonisks izskats, ja elementi ir pieskaņoti PVC profilam. Vienīgais šī veida dekorēšanas mīnuss ir tas, ka elements netiek stiprināts stikla paketes iekšpusē, bet ārpusē un tas var izraisīt neērtības, mazgājot logus.

DEKORATĪVIE ELEMENTI

DEKORATĪVIE ELEMENTI

Dekoratīvo elementu savienošana dažādos leņķos ļauj izveidot visdažādākos ornamentus, sniedzot neierobežotu rīcības brīvību radošai izpausmei un mākslinieciskai interjera noformēšanai.


DEKORATĪVIE ELEMENTI
(4.att.) Logu dekorēsanas varianti ar šprosēm


Dupleksa (Duplex) sistēma

DEKORATĪVIE ELEMENTI

Šajā variantā tiek izmantota iekšējo un ārējo (līmēto) uzliktņu kombinācija. Dupleksa rāmis ir pilnais alumīnija profils, un tas atrodas stikla paketes iekšpusē, lai imitētu stingrību un vizuāli sadalītu vienu lielu stikla paketi vairākās nelielās daļās. Papildus, uz stikla paketes virsmas no divām pusēm uzlīmē uzliktņus. Dupleksa sistēmas logi kombinācijā ar uzlīmētiem uzliktņiem vizuāli praktiski neatšķiras no loga, kas veidots no vairākām stikla paketēm. Turklāt minētā stikla pakete ir pilnībā hermētiska un lieliski notur siltumu. Lai izvairītos no stikla paketes bojājuma, nav pieļaujama Dupleksa sistēmas pieskaršanās iekšējai stikla virsmai; šim nolūkam, Dupleksa sistēmas rāmīšus izvēlas, kā minimums, par 2-3 mm mazākus nekā attālums starp stikliem stikla paketē.

Parasti Dupleksa sistēmu izmanto liela izmēra logu dekorēšanai, un tie izskatās pietiekoši efektīgi.
DEKORATĪVIE ELEMENTI

Dekoratīvo uzliktņu krāsu gamma ir daudzveidīga. Papildus standarta krāsu piedāvājumam, uzliktņus var krāsot jebkurā krāsā pēc RAL kataloga, vai līmēto uzliktņu gadījumā toss var laminēt. Var izmantot divu krāsu risinājumus: viena krāsa redzama no telpas iekšpuses, cita – no ārpuses.


DEKORATĪVIE ELEMENTI

DEKORATĪVĀS UZLIKAS

Dekoratīvās uzlikas plaši izmanto, restaurējot vēsturiskas ēkas vai dekorējot logus „retro” stilā vecā dzīvojamā fonda mājās. Ar dekoratīvo uzliku palīdzību var radīt asociāciju ar noteiktu vēsturisku laikmetu vai akcentēt oriģinālu dizaina koncepciju standarta konstrukcijās. Dekoratīvās uzlikas tiek izgatavotas no koka vai plastikāta un piestiprinātas pie PVC loga profila statisko elementu ārējās puses: uz rāmja vai impostiem. Uzliku tonis ir tikpat daudzveidīgs kā PVC profilu krāsas, jo tos var nokrāsot jebkurā krāsā pēc RAL kataloga. Parasti uzliku krāsu izvēlas atbilstoši PVC profila krāsai vai fasādes stilistiskam risinājumam. Dekoratīvās uzlikas ir tas standarta logu konstrukciju papildinājums, kas parastiem izstrādājumiem piešķir oriģinalitāti un rada apburošo senatnes atmosfēru.


DEKORATĪVIE ELEMENTI
(5.att.)Dekoratīvās uzlikas varianti

Plastikāta logu un durvju ar cietiem dekoratīviem elementiem kopšana ir tāda pati kā parasto PVC konstrukciju kopšana. Vienīgā nianse ir tā, ka šādi elementi (dekoratīvās uzlikas), tāpat kā ārējais līmētais uzliktnis (šprose), var „aizturēt” netīrumus, tādēļ putekļu un ārējo netīrumu tīrīšana prasīs nedaudz vairāk spēka un laika nekā parasto logu mazgāšana.