BoGeM & CO - PVC logi, plastikāta, metāla durvis Rīgā.

Pieteikt mērījumu
DAUDZSTŪRU LOGI

DAUDZSTŪRU LOGI

Par daudzstūru logiem sauc logus, kuriem ir vairāk nekā četri stūri. Šādi logi ir oriģināls dizaineru paņēmiens, kas ļauj akcentēt ēkas statiskās īpatnības.

Daudzstūru logu konfigurācija ļauj dizaineram racionāli izmantot esošo telpu, veidot īpašu eksterjeru un nodrošināt optimālu telpas apgaismojumu. Daudzstūru logi izskatās lieliski tandēmā ar trapecēm un lielām panorāmas konstrukcijām

Diezgan bieži daudzstūru logus papildina ar dekoratīviem elementiem vai impostiem. Pirmajā gadījumā ar šādu paņēmienu izdodas panākt atbilstību noteiktam arhitektūras stilam, bet otrajā gadījumā tiek risināti drošas konstrukcijas uzdevumi ar vajadzīgo izturības līmeni.

Atkarībā no proporcijas, daudzstūru logi (piecstūru, sešstūru un citi) var būt neatverami vai ar kustīgām vērtnēm (atverami, atbīdāmi). Galvenā logu konstruktīvā īpatnība – stūri nedrīkst būt pārāk asi, pieļaujamais minimums ir 30 grādi, kas nepieciešams konstrukcijas stingrumam un izturībai. Mēģinot izgatavot stūra leņķi mazāku par 30 grādiem, profilu ne vienmēr var pienācīgī sametināt, un tas samazina metināšanas šuves izturību. Šī nianse jāņem vērā vēl logu ailes projektēšanas stadijā, domājot par vēja un statiskajām slodzēm.