BoGeM & CO - PVC logi, plastikāta, metāla durvis Rīgā.

Pieteikt mērījumu
OVĀLIE LOGI

OVĀLIE LOGI

Ovālas formas logi ir lielisks instruments ekskluzīva interjera un neparasta dizaina arhitektūras radīšanai. Vēl ir jāņemt vērā, ka ovāla loga izmēri ir mazāki nekā parastās taisnstūra konstrukcijās, un vislabāk tos uzstādīt telpās, kur nav nepieciešams daudz gaismas. Šādus logus izmanto guļamistabu, gaiteņu, vannas istabu un pieliekamo noformēšanai. Arhitektūrā ovālie logi sastopami visai reti. Tas saistīts ar to, ka ēkas sienā ir loti sarežģīti izveidot līdzenas simetriski ovālas ailes. Lai izveidotu šādu logu, ir jāveic precīzi mērījumi un aprēķini.

Neskatoties uz šķietamo vienkāršību, ovālo logu ražošanas un uzstādīšanas process ir pietiekoši darbietilpīgs. Ovālos logus ražo liecot PVC profilus augstas temperatūras ietekmē. Liekšanas rādiuss ir ierobežots. Izliektos PVC iecirkņus nevar stiegrot (metāla karkasu nevar saliekt nepieciešamajā rādiusā vienlaicīgi ar to aptverošā PVC profila liekšanu augstas temperatūras ietekmē, to nesabojājot), tādēļ, uzstādot ovālu logu, ir jāņem vērā statiskās un vēja slodzes, kas var ievērojami ietekmēt loga kvalitāti un ekspluatācijas laiku.

Parasti šādus plastikāta logus izgatavo bez atvēršanas elementiem. Tomēr, nepieciešamības gadījumā, mēs varam izgatavot logu ar vērtni. Galvenais noteikums (tāpat, kā izgatavojot apaļus logus) ir tā rādiuss, kas nav mazāks par 400 mm, un horizontālas vai vertikālas pārsedzes (imposts) uzstādīšana, pie kura tiks piestiprināta eņģu grupa. Visas šīs nianses jāņem vērā vēl kotedžas vai ārpilsētas mājas projektēšanas stadijā, konsultējoties ar speciālistiem. Jāsaprot, ka ovālos vai apaļos logos praktiski nav stiegrojuma, tādēļ tie vairāk pakļauti deformācijai, un attiecīgi, ir jālieto akurāti. Tomēr, ja montāža ir veikta profesionāli un hermetizācija ir pietiekama, šādas konstrukcijas kalpos desmitiem gadu un ilgi priecēs ar savu izskatu.