BoGeM & CO - PVC logi, plastikāta, metāla durvis Rīgā.

Pieteikt mērījumu
TRĪSSTŪRA LOGI

TRĪSSTŪRA LOGI

No visām nestandarta logu konstrukcijām, trīsstūra logi iestiklošanā tiek izmantoti visbiežāk. Trīsstūra formas logi ir labi vēl tādēļ, ka lieliski iederas jebkuru mūsdienīgu un vēsturisku ēku ārējā veidolā, ienesot dažādību arhitektūras un dizaina risinājumos, kā arī tiem ir salīdzinoši vienkārša izgatavošanas tehnoloģija.

Parasti izgatavo neliela izmēra trīsstūra logus. Turklāt trīsstūra forma uzliek zināmus plastikāta logu ģeometrisko parametru ierobežojumus. Galvenais ierobežojums šādos logos ir minimālais slīpuma leņķis. Atveramiem logiem tas nedrīkst būt mazāks par 40 grādiem, vitrīnām – ne mazāks par 30 grādiem. Mēģinot izgatavot leņķi, kas ir mazāks par 30 grādiem, profilu ne vienmēr izdodas pienācīgi sametināt, un tad samazinās metinājuma šuves izturība. Šī nianse ir jāņem vērā logu ailes projektēšanas stadijā.

Vēl no loga konfigurācijas, ja tā nav vitrīna, ir atkarīgs tā atvēršanas tips un eņģu grupas izvietojums. Trīsstūra logus parasti aprīko tikai ar veramo vai atgāžamo furnitūru. Eņģu grupu vēlams izvietot pusē, kas ir pretēja vismazākajam leņķim, lai izvairītos no vērtnes aizķeršanās aiz rāmja atvēršanas laikā. Vēl ir jāpiezīmē, ka trīsstūra logiem ir viens neliels, bet būtisks trūkums – tajos nevar izmantot pretuzlaušanas furnitūru. Izgatavojot trīsstūra logu ar lielu stikloto laukumu, lielākai stiprībai, pievieno impostu, un uz tā, ja ir vērtne, uzstāda eņģu grupu.