BoGeM & CO - PVC logi, plastikāta, metāla durvis Rīgā.

Pieteikt mērījumu
“EKONOM” klases logu montāžas darbi

Visvienkāršākais montāžas veids ar optimālu cenas un kvalitātes attiecību.

Plastikāta konstrukciju uzstādīšanas darbiem ir šadi posmi:

 • Veco loga konstrukciju demontāža (ja tiek veikta nomaiņa).
  Tas ir diezgan netīrs darba posms, kura laikā neizbēgami veidosies daudz atkritumu un putekļu. Esiet tam gatavi! Montāžas darbinieki veiks demontāžu tā, lai pēc iespējas saglabātu loga aili esošajā stavoklī, jo tajā pēc tam ievietos plastikāta konstrukcijas, turklāt reizēm nepieciešams nogriezt nelīdzenos vai izvirzītos sienas elementus, kas rada daudz putekļu.
 • Loga ailes sagatavošana.
  Šajā posmā loga aili attīra no netīrumiem, putekļiem un celtniecības atkritumiem.
 • Jaunā plastikāta loga sagatavošana.
  No loga noņem atveramās vērtnes, liela izmēra un/vai konstrukcijas svara gadījumā izņem stikla paketes, kā arī noņem daļu aizsarglenšu, parasti no izstrādājuma ārpuses.
 • Loga rāmja uzstādīšana.
  Pie loga rāmja stiprina enkurus – stiprinājuma plātnes, uz kuriem tas turēsies. Enkuri tiek piestiprināti perpendikulāri loga plaknei 10 – 20 cm attālumā no rāmja stūra no katras puses. Loga rāmi ar piestiprinātu apakšpusē palodzes profilu uzstāda uz tehnoloģiskiem ķīļiem sagatavotajā loga ailē.
 • Loga nivelēšana.
  Veicot loga montāžu, lai darbs tiktu vekts pareizi, ir ļoti svarīgi uzstādīt logu precīzi līmeņos: vertikāli un horizontāli, kā arī pa diagonālēm. Ļoti bieži šie līmeņi var nesakrist ar analogiem ailes līmeņiem, kas liecina par nekvalitatīvu pašas ēkas celtniecību. Tomēr tikai precīza visu līmeņu ievērošana ļauj plastikāta logam pienācīgā funkcionēt ilgu laiku, neveicot periodisku papildu regulēšanu.
 • Loga fiksācija ailē ar stiprinājuma elementu palīdzību.
  Ar dībeļu (diametrs 6 mm x 40 mm) palīdzību rāmi stiprina sienas loga ailē, stiprinājuma punkti atrodas 150 mm attālumā no katra konstrukcijas stūra. Intervāls starp blakus esošajiem stiprinājuma punktiem nedrīkst būt lielāks par 700 mm. Konstrukcijas fiksācijai izmanto papildu stiprinājumu – betona skrūves 6 mm diametrā, kas ļauj izmantot plastikāta konstrukcijas vēl pirms montāžas beigām, un novērš konstrukcijas deformāciju ekspluatācijas laikā.
 • Montāžas šuves hermetizācija.
  Starp logu un loga ailes esošās šuves aizpildīšana ar montāžas putām ir ļoti svarīgs darba posms. Montāžas šuvi aizpilda ar poliuretāna putām Soudal Soudafoam Gun Maxi 70 (vai analogu) trešdaļas dziļumā, jo putu apjoms palielināsies. Ja šuve ir plata, putas piepilda vairākos paņēmienos, ar 10-15 minūšu pārtraukumu. Pareiza darbu izpilde, aizpildot šuves ar montāžas putām (10-30 mm), ļauj aizpildīt visas šuves un novērst siltuma zudumus.
 • Papildu elementu uzstādīšana.
  Pēc putu nožūšanas tiek montētas ārējās un iekšējās palodzes. Visus savienojumus starp ārējo palodzi, logu un iekšējo palodzi rūpīgi apstrādā ar hermētiķi Soudal (vai analogu). Pēc visu galveno elementu uzstādīšanas, logam uzstāda papildu furnitūru, kā arī sīkās komplektējošās daļas (rokturus, uzlikas utt.).
 • Loga furnitūras regulēšana.
  Pēc loga ielikšanas tiek veikta loga furnitūras regulēšana: piedurlīstes un loga vērtņu piespiešanas blīvums visos loga atvēršanas virzienos. Pēc regulēšanas vērtnei ir brīvi jāatveras un jāaizveras.
 • Instruktāža un objekta nodošana.
  Pēc darba pabeigšanas tiek veikta īsa loga izmantošanas instruktāža, pārbaudīta izpildīto darbu kvalitāte un parakstīts Pieņemšanas-nodošanas akts. Viena loga uzstādīšana aizņem vidēji 1 stundu.(1.att.)Ekonom klases montāža
(2.att.) Augšējais un sānu saskares mezgli