BoGeM & CO - PVC logi, plastikāta, metāla durvis Rīgā.

Pieteikt mērījumu
Sērijveida mājas logi

Kas ir sērijveida mājas?

Sērijveida mājas ir daudzu Latvijas pilsētu mikrorajonu arhitektūras veidola pamats. Pēc celtniecības tehnoloģijas šādas ēkas var iedalīt paneļu, ķieģeļu un ķieģeļu-paneļu mājās. Paneļu mājās ietilps šādas sērijas: 119., 602., 467., 104.sērija, Mazģimeņu un Lietuviešu projekts. Hruščova laika projekts pieskaitāms pie ķieģeļu būvēm, bet daudz vēlākie šī projekta varianti – pie paneļu mājām. 103.sērija ir ķieģeļu-paneļu projekts. Visu šo sēriju celtniecība bija populāra 20.gadsimta 50.gados un līdz 80.gadu beigām

Galvenā sērijveida plānojuma īpatnība ir istabu standarta izvietojums un vienādi logu konstrukciju tehniskie parametri. Šāda pieeja celtniecībai ļāva sasniegt celtniecības produkcijas apjomus daudz ātrāk un lētāk, nekā izstrādājot individuālus projektus un būvējot nestandarta ēkas.

Neskatoties uz to, ka sērijveida mājām logiem ir līdzīga shēma, pastāv iespējamība, ka logi vienas mājas dažādos stāvos var būt dažāda izmēra. Logu mērīšanas speciālista izsaukšana ir pirmais solis veco logu nomaiņai uz jauniem.

Sērijveida māju iedzīvotājiem jāievēro daži uz mājas ārējo izskatu attiecināmi noteikumi, tostarp loga konfigurācija. Fasādes arhitektūras saglabāšanu nosaka mūsu valsts tiesību akti. Logu izmantošanas ērtībai ir izgudrotas nelielas viltības, kuras var likt lietā, nepārkāpjot likumu, piemēram, uzlikt dekoratīvās plāksnes, vai citas iespējas, kurus ieteiks mūsu uzņēmuma speciālisti.

Viens no visu sērijveida māju trūkumiem ir lielais siltuma zudums. Aukstā gaisa plūsma iekļūst dzīvoklī caur veciem koka logu rāmjiem. Plastikāta logu uzstādīšana daļēji atrisina siltuma zuduma problēmu dzīvoklī. Turklāt mums ir plašas izvēles iespējas padarīt logu daudz siltāku.


119.SĒRIJA 103.SĒRIJA
119.SĒRIJA
103.SĒRIJA
104. SĒRIJA HRUŠČOVA LAIKA PROJEKTS
104. SĒRIJA HRUŠČOVA LAIKA PROJEKTS
LIETUVIEŠU PROJEKTS 467.SĒRIJA
LIETUVIEŠU PROJEKTS 467.SĒRIJA
602.SĒRIJA MAZĢIMEŅU PROJEKTS
602.SĒRIJA MAZĢIMEŅU PROJEKTS
STAĻINA LAIKA PROJEKTS
STAĻINA LAIKA PROJEKTS