BoGeM & CO - PVC logi, plastikāta, metāla durvis Rīgā.

Pieteikt mērījumu
STIKLA PAKETE

Stikla pakete it hermētisks nedalāms loga elements, kas sastāv no diviem vai vairākiem ar starpliku atdalītiem stikliem. Atkarībā no tā, cik stiklu tiek izmantots, ir vienas kameras stikla paketes (divi stikli un gaisa kamera starp tiem) un divkameru (trīs stikli un divas gaisa kameras) stikla paketes. Kameras starp stikliem piepilda ar inerto gāzi – argonu. Svarīga stikla paketes priekšrocība it tāda, ka tās ir pilnībā hermētiskas, kas novērš putekļu un mitruma iekļūšanu stikla paketes iekšpusē. Stikla paketes hermētiskumu panāk, pateicoties primāram un sekundāram hermetizācijas slānim. Par starpliku materiālu parasti izmanto alumīniju. Alumīnija starpliku piepilda ar speciālu absorbentu, kas uzsūc lieko mitrumu, un novērš kondensāta veidošanos uz stikla virsmas stikla paketes iekšpusē. Uzņēmums „BoGeM” piedāvā arī stikla paketes ar Thermix starpliku. Stikla pakete aizņem ievērojamu loga laukumu, tādēļ, izmantojot dažādus stikla un plēves veidus ar siltumu atvairošiem un citiem pārklājumiem, ar dažādu starpstiklu telpu platumu, var variēt plastikāta konstrukciju kopumā siltuma atdeves un skaņas izolācijas koeficientu.
Stikla pakešu ražošanai tiek izmantoti šādi stikla veidi:

  • Selektīvs (Low-Е)(enerģiju taupošs)
  • Matēts
  • Tonēts
  • Stopsol(ar sauli atstarojošu pārklājumu)
  • Triplex (prettrieciena)
  • Stiegrots(armēts)
  • Rūdīts (karsēts)
  • Krāsots
  • Dekoratīvs
  • Stikla pakete ar dekoratīviem elementiem


Selektīvais stikls
Šim stiklam ir speciāls zemas emisijas magnetronu uzputekļojums. Metālisku uzputekļojumu uzklāj uz stikla virsmas no vienas puses. Pārklājums ir tik plāns, ka stikla caurspīdība praktiski nemainās. Šādu stiklu parasti izmanto kā iekšējo stiklu stikla paketē, turklāt uzputekļojums vienmēr ir vērsts uz starpstiklu telpu. Selektīvā stikla darbības princips ir diezgan vienkāršs: saules gaisma iekļūst caur stiklu un nonāk telpā bez jebkādiem šķēršļiem, bet telpā esošais siltums tiek atstarots no stikla un neizplūst ārā. Šādu stiklu plaši izmanto plastikāta konstrukciju siltumizolācijas īpašību uzlabošanai.


Matēts stikls
Matēts stikls ir monotons, tas neatspoguļo atspulgu, tādēļ šāds stikls rada īpašu atmosfēru praktiski jebkurā telpā. Matēto virsmu iegūst ar diviem dažādiem paņēmieniem: ar satinēšanu un smilšu strūklu. Smilšu strūklas metode paredz stikla virsmas apstrādi ar smilšu strūklu, bet satinēšana – ar ķīmisku iedarbību (stikla „kodināšana” ar skābi). Rezultātā ražotāji iegūst gludu matētu stikla virsmu. Uz tās nav nekādu defektu, iespiedumu vai nelīdzenumu, tādēļ vizuāli matēts stikls izskatās labāk. Uz šāda stikla nepaliek pirkstu nospiedumi. Matētu stiklu izmanto birojos iekšējām starpsienām, sērijveida daudzdzīvokļu mājās, piemēram, no matēta stikla izgatavo logu stikla paketes vannas istabām, un, protams, matēto stiklu plaši izmanto privātmāju stiklojumam.


Tonēts stikls
Tonēto stiklu priekšrocība ir to labā aizsardzība no saules starojuma uz augstas gaismas absorbēšanas spēju rēķina. Filtrējošās īpašības, kas atkarīgas no stikla biezuma, ļauj samazināt spožās saulesgaismas negatīvo ietekmi uz redzi. Redzamība caur šādu stiklu praktiski nesamazinās, bet priekšmetu aprises un krāsas kļūst mazāk spilgtas, kas samazina acu nogurumu. Tonēto stiklu krāsu spektrs ir pelēkie un bronzas toņi. Stiklu tonējuma piesātinājums un to caurspīdības pakāpe var mainīties atkarībā no pasūtītāja vēlmēm. Tonētos stiklus plaši izmanto biroja ēku, veikalu un salonu vitrīnu stiklojumam.


Stopsol
Tas ir stikls ar saules atstarojošu pārklājumu. Stopsol iegūst, pārklājot vienas stikla puses virsmu ar plānu metāla slāņa uzputekļojumu. Šāds stikls novērš gaismas plūsmas virzīšanos caur stiklu, absorbējot daļu saules enerģijas. Uzputekļošanas tehnoloģiskais process un pats veids nodrošina stikla izturīgumu, stabilitāti un ilgmūžību. Termoizolācijas īpašību pastiprināšanai Stopsol var uzstādīt stikla paketē kopā ar selektīvo stiklu. Stopsol ar saules atstarojošu pārklājumu ir trīs pārklājuma veidi: Stopsol Classic – sudrabots pārklājums ar viegli pelēku toni Stopsol Supersilver - sudrabots pārklājums ar viegli gaišzilu toni Stopsol Bronza - sudrabots pārklājums ar vieglu dzintara toni


Triplekss
Tripleksa izgatavošanas princips tāds, ka tiek salīmēti divi vai vairāki stikla slāņi. Salīmēšanai izmanto speciālu polivinilbutirālo plēvi, kura tiek ievietota starp stikla slāņiem. Tai ir vairākas lietderīgas īpašības: skaņas izolācija, prettrieciena un ugunsdrošības īpašības un aizsardzība no ultravioletā starojuma. Savienojamie slāņi tiek sapresēti zem augsta spiediena, vienlaicīgi sasildot līdz temperatūrai, kas pārsniedz plēves kušanas temperatūru par 40-50 grādiem. Galvenā šāda stikla pozitīvā īpašība ir drošība. Stikls, pateicoties PVB plēvei, trieciena rezultātā nesabirst atsevišķās lauskās, bet paliek viens vesels gabals, samazinot traumas gūšanas risku. Starp citu, ražojot automašīnu stiklu, tiek izmantots tikai triplekss. Parastais stikls avārijas gadījumā var radīt autovadītājam letālus ievainojumus, turpretī triplekss trieciena gadījumā tas paliek nostiprināts ar iekšējo plēvi. Triplekss ir arī labs aizsargmateriāls pret ultravioleto starojumu. Šādas tripleksa īpašības ievērojami paplašināja stikla izmantošanas jomu. Var savienot dažādus stikla veidus un veidot tiem izliektu formu. Nedrīkst nepieminēt vēl vienu visai noderīgu tripleksa īpašību – lieliska skaņas izolācija. Daudzslāņu stikla izmantošana ļauj samazināt trokšņa līmeni no 32 līdz 44 decibeliem. Lai izprastu, vai tas ir daudz vai maz, jāatceras, ka decibelu skala ir logaritmiska, bet trokšņa līmeņa samazināšanu par 10 decibeliem auss izjūt kā skaļuma divkāršu samazināšanu.


Stiegrotais (armēts) stikls
Stiegrota stikla struktūrā ir tērauda tīkls ar lielām kvadrātveida acīm. Stiklu stiegro šādi: izgatavošanas laikā stikla loksnes centrā un gar tās malām novieto tērauda tīklu ar kvadrātveida acīm. Kvadrātveida acis ir 12,5 mm lielas. Izmantojot šādu ražošanas tehnoloģiju, stiegrotam stiklam ir vairākas noderīgas īpašības: triecienizturība un ugunsdrošība. Ja šādam pārklājumam tuvina liesmu, tad uguns neizplatīsies tālāk pa pārklājumu. Tērauda siets novērš stikla sabrukšanu augstas temperatūras ietekmē. Mehāniskas iedarbības gadījumā stikls nesaplīsīs sīkās daļās, bet tikai saplaisās, kas padara to drošu pret traumu gūšanu. Stiegrota stikla izmantošanas joma ir ļoti plaša. To izmanto logu iestiklošanai, norobežojumu ierīkošanai uz balkoniem, kā starpsienas dzīvojamās un sabiedriskās telpās, kā arī ražošanas telpās.


Rūdīts (karsēts) stikls
Tas ir stikls ar paaugstinātu izturību pret triecieniem un temperatūras svārstībām, ko iegūst ķīmiskās vai termiskās apstrādes ceļā. Šādam stiklam ir paaugstināta mehāniskā un termiskā izturība. Vizuāli šāds stikls ne ar ko neatšķiras no parastā stikla, bet to nevar pakļaut nekādai papildu apstrādei. Visus nepieciešamos iegriezumus, atveres, kā arī malu apstrādi veic pirms norūdīšanas. Rūdīto stiklu izgatavo speciālās rūdīšanas iekārtās no nepulētas, pulētas vai rakstainas stikla loksnes. Stikla rūdīšana notiek šādā kārtībā: sākumā stiklu sasilda vairāk par mīkstēšanas temperatūru, bet pēc tam ātri atdzesē ar gaisa strūklu. Dzesējot vispirms sacietē virsējie stikla slāņi. Atdziestot virsējos slāņos rodas palikušais spiedes spriegums. Šis spriegums arī nodrošina stikla mehānisko un termisko izturību. Rūdītam stiklam liekšanas un trieciena izturība ir 5-6 reizes lielāka nekā parastajam stiklam, turklāt tā termiskā izturība ir ievērojami augstāka. Sabrūkot rūdītais stikls izjūk sīkos, neasos gabaliņos. Caurspīdīgā, rūdītā stikla gaismas caurlaidība ir ne mazāk kā 84 procenti. Šādu stiklu parasti izmanto, ja ir paaugstinātas prasības konstrukciju drošībai, piemēram, mansarda stiklojumam.


Krāsots stikls
Ir divi krāsota stikla varianti: stikls krāsots masā, un stikls krāsots no vienas puses. Masā krāsotu stiklu iegūst kausēšanas procesā – stikla masai pievieno nepieciešamos krāsojošos komponentus. Šāda metode ļauj iegūt vienmērīgi krāsotu stiklu visā tā biezumā. Krāsojot tikai stikla iekšējo virsmu, izmanto speciāli izstrādātu krāsu,dažādu dekoratīvo pārklājumu veidošanai uz stikla. Rezultātā izveidojas ideāli līdzens slānis. Krāsots stikls pasargā telpas no ultravioletā starojuma. Šāds stikls saules enerģiju absorbē labāk nekā parastais stikls. Stikla krāsošana galvenokārt tiek veikta, lai uzlabotu stikla paketes dekoratīvās īpašības.


Dekoratīvais stikls
° Dekoratīvais stikls ir stikls, kura vienai virsmai ir uzklāts reljefs zīmējums. Šāds stikls laiž cauri izkliedētu gaismu un palīdz radīt komfortablus apstākļus tur, kur nepieciešama aizsardzība no svešām acīm. Stikla paketē dekoratīvo stiklu var uzstādīt gan ar pārklājumu iekšpusē, gan arī ārpusē.