BoGeM & CO - PVC logi, plastikāta, metāla durvis Rīgā.

Pieteikt mērījumu

Uzņēmums Mayer&Co Beschläge GmbH, plašāk pazīstams kā MACO, ir viens no līderiem veramas-atgāžamas un veramas furnitūras, durvju slēdzeņu, logu rokturu, bīdāmu sistēmu un slēģu ražošanas un izstrādes jomā.

Uzņēmumu ar pilno nosaukumu Mayer&Co Beschläge GmbH dibināja Lorencs Maijers 1947.gadā Altermarktā (Austrija). Uzņēmuma pirmā produkcija – mēbeļu un celtniecības furnitūra - tika piedāvāta tirgū 1923.gadā. Vēlāk, 1952.gadā, uzņēmuma ražotne tika pārcelta uz Zalcburgu (Austrija), kur arī tagad atrodas uzņēmuma galvenais birojs. 1957.gadā uzņēmums sāka specializēties veramas-atgāžamas furnitūras ražošanā, bet pirmās savas furnitūras izstrāde veramiem-atgāžamiem logiem 1968.gadā noteica galveno virzienu turpmākajai uzņēmuma attīstībai.

1971.gadā uznēmuma vadību manto Maijera Lorenca dēls, diplomēts inženieris Ernsts Maijers. Tieši viņam izdevās gūt milzīgus panākumus uzņēmuma attīstībā, un laikā no 1972.gada līdz 1992.gadam uzņēmums MACO ievērojami paplašinājās un stabili nostiprināja savas pozīcijas pasaules tirgū.

Šobrīd MACO furnitūru ražo 4 rūpnīcās, kas aprīkotas ar mūsdienīgu tehniku (trīs uzņēmuma „Mayer&Co” rūpnīcas atrodas Austrijā un viena Krievijā), turklāt Eiropā un Āzijā atrodas vēl 6 noliktavu uzņēmumi. MACO furnitūru pārdod vairāk nekā 35 pasaules valstīs, turklāt, 14 valstīs produkciju realizē savās pārstāvniecībās. Visā ķēdē, no produkta izstrādes līdz realizācijai, nodarbināti vairāk nekā 2100 uzņēmuma darbinieki.

MACO inženiertehnisko izstrāžu pamatā ieguldīts moduļu princips – visu sistēmas elementu augsts universālums un savstarpējā aizvietojamība. Šie parametri sniedz iespēju izveidot un paplašināt loga funkcionalitāti atbilstoši klienta individuālajām vēlmēm, uzstādot bāzes komplektācijā (standarta furnitūras komplekts) papildu opcijas. Iespēja palielināt loga funkcionalitāti pat pēc tā montāžas ir svarīgs arguments par labu MACO furnitūrai, un produkcijas līnijas ir izstrādātas tā, lai varētu atrisināt jebkuru tehnoloģisko komplektācijas uzdevumu, tai skaitā arī jau uzstādītam logam.

Svarīga Mayer&Co veiksmes sastāvdaļa ir investīcijas jaunos produktos. Atšķirībā no konkurentiem, uzņēmumam ir liela savas ražošanas daļa (~ 95%), tādēļ tas ir ārkārtīgi elastīgs uzņēmums, kas var operatīvi reaģēt uz klientu individuāliem pieprasījumiem un jaunām tirgus vajadzībām.

1994.gada janvārī МАСО kļuva par pirmo furnitūras ražotāju Eiropā, kurš ieguva sertifikātu DIN ISO 9001, kas apstiprina produkcijas kvalitāti un sakārtotu kvalitātes kontroles sistēmu. 2002.gadā MACO ieguva ražošanas procesu kvalitātes apstiprinājuma sertifikātu DIN EN ISO 9001:2000. Uznēmums MACO ietilpst RAL Atslēgu un furnitūras ražotāju apvienībā, un tam ir savi izstrādājumu izmēģinājumu centri izstrādājumu funkcionalitātes, drošības un ilgmūžības testēšanai. Tādējādi produkcijai tiek veikta rūpīga kvalitātes kontrole ne tikai ražošanas stadijā, bet arī pēdējā posmā, kad produkts nonāk pie klienta.

Uzņēmums MACO ir viens no Klimata alianses uzņēmumiem. Tas nozīmē, ka produkcijas ražošana visos uzņēmumos notiek, ievērojot resursu izmantošanai saudzīgu tehnoloģiju un saudzīgu attieksmi pret apkārtējo vidi. Vides parvaldības sistēma ir sertificēta atbilstoši standartam DIN NE ISO 14001.

MACO furnitūras galvenās priekšrocības:

Austrijas ražotāja uzticamība. Kompānija dod 10 gadu garantiju katrai detaļai, ar 20 000 ciklu mehānisko slodžu izturību. Jebkurai MACO furnitūras daļai ir:

  • marķējums ar izgatavošanas datumu (mēnesis un gads) uz visiem funkcionālajiem furnitūras elementiem;
  • uz visiem furnitūras mezglu elementiem ir iespiests MACO simbols;
  • piecu simbolu artikula zīme, kas iespiesta uz visiem furnitūras elementiem.

Precīzs ražošanas datums uz visiem funkcionāliem furnitūras elementiem ir absolūti unikāla MACO furnitūras īpatnība un liecina par visaugstāko tās elementu kvalitāti!

Augsta ražotās produkcijas kvalitāte. Visu MACO furnitūras elementu ražošanā tiek izmantots augstas kvalitātes tērauds (lietais tērauds vai presēts cinkotais tērauds).

Unikāls pārklājums, kas patentēts koncernā Mayer&Co Beschläge GmbH. Izturības un pretkorozijas īpašību paaugstināšanai visi kustīgie furnitūras elementi tiek pakļauti apstrādei, uzklājot trīsslāņu pārklājumu: 1.slānis – cinks, 2.slānis – hroms, 3.slānis – vasks. Hroma slānis nepieciešams pretkorozijas nodrošināšanai. Bet pateicoties vaska pārklājumam ūdens neizplūst pa virsmu, bet savācās pilienos un notek pa ūdens tekni caur drenāžas atverēm.

Konstrukcijas risinājumu daudzveidība. МАСО furnitūra ļauj izgatavot ne tikai standarta konfigurācijas logus un durvis, bet ideāli noder arī nestandarta risinājumiem: arkveida, trīsstūra, trapecveida, divviru logiem bez starplīstes un paralēli-sabīdāmiem logiem un durvīm. Galvenie komplektējošie elementi ir viegli montējami uz jebkuras formas vērtnēm (platums 280 mm – 2350 mm pa gropi), garantējot nevainojamu nestandarta konstrukciju funkcionēšanu.

Furnitūra ar slēptu eņģu grupu (slēptā furnitūra). Šai opcijai galvenokārt ir estētiska funkcija. Visi darba mehānismi, ieskaitot eņģes,ir integrēti vērtnes gropē un nav redzami. Rāmju un vērtņu eņģu daļām ir L forma, un tās tiek uzstādītas uz izstrādājuma stūriem. Tas ļauj pareizi pozicionēt vērtni ailē, un notur to stingri savā vietā. Tas, ka furnitūras daļas nav redzamas, ļauj plastikāta logam harmoniski iekļauties jebkuras telpas interjerā. Ārēji neredzamās augšējās un apakšējās eņģes nodrošina reprezentablu un elegantu izskatu. Tas ir viens no MACO izstrādātāju piedāvātajiem jaunumiem, kas padara logus, ne tikai, oriģinālus, bet arī drošus – slēptā furnitūra nodrošina noturību pret uzlaušanu eņģu grupas vietā. Turklāt šādam eņģu izvietojumam ir arī praktiska funkcija – eņģes nesaspiež blīvgumiju, nodrošinot nepārtrauktu blīvējuma kontūru. Tādā veidā tiek izslēgts caurvējš eņģu atrašanās vietās un kondensāta veidošanās gropes atstarpē. Eņģu metāla detaļas neizvirzās vērtnes iekšpusē un neveido „aukstuma tiltiņu”, tādējādi efektīvi samazinās siltuma atdeve. Furnitūru ar slēpti izvietoto eņģu grupu var izmantot gan veramās, gan arī veramās - atgāžamās vērtnēs ar svaru līdz 100 kg.

Sistēmā integrētais bloķētājs-pacēlājs – tā ir garantēta aizsardzība pret vērtnes karāšanos un kļūdām darbā ar furnitūru. Bloķētājs-pacēlājs (mikrolifts) nepieļauj vērtnes karāšanos un nodrošina stabilu un drošu visu konstrukcijas darbu. Vērtnes aizvēršanas brīdī kustīgā svira ar atsperi „uzbrauc” īpašai pretplātnei uz rāmja, un rada trešo atbalsta punktu loga rāmī. Divi citi atbalsta punkti ir augšējās un apakšējās eņģes. Pateicoties šim elementam, samazinās slodze uz eņģēm, kas garantē vieglu vērtņu aizvēršanu un atvēršanu ilgu gadu garumā.

Iebūvētā bloķētāja papildus funkcija ir aizsardzība no kļūdainas vērtnes atvēršanās. Šis elements izslēdz nejaušas vienlaicīgas vērtnes atvēršanās iespējamību vēršanas un atgāšanas režīmā, tādā veidā novēršot noslēgšanas elementu deformāciju un vērtnes izkrišanu. Tā ir ļoti svarīga funkcija, jo, ja roktura pagriešana netiek bloķēta (izmantojot nepareizi) atvērtā stāvoklī, ir liela varbūtība, ka vērtne uzkārsies uz apakšējās eņģes, kas var izraisīt vērtnes iekrišanu telpā. Ņemot vērā vērtnes svaru 40-60 kg un tās divu kameru stikla paketi, izkrišanas rezultāta sekas var būt traģiskas. Ja ir bloķētājs, kļūdainas darbības neļauj rokturim pagriezties, kad logs ir atvērts, un nodrošina aizsardzību no patvaļīgas vērtnes atvēršanās vienlaicīgi divos stāvokļos.

Ērta lietošana un furnitūras elementu viegla gaita ir cieši saistīta ar augšējās kopnes stingruma ribām, kas samazina mehānisko slodzi un nodrošina laidenu izmantošanu. Stingruma riba līdz minimumam samazina berzi mehānisma iekšpusē un, pateicoties tam, furnitūras izmantošanas laiks ievērojami palielinās.

Inovatīvā noslēgtapu sistēma garantē pilnīgu aizsardzību no PVC logu caurpūšanas un izsalšanas. Speciāli izstrādātā metāla regulēšanas tapu ģeometrija izslēdz to nekontrolētu pagriešanos aizvēršanas momentā, bet palielinata 2 x 19 mm tapu gaita – garantētu un drošu aizķeršanos aiz noslēgplātnēm, kas kopumā nodrošina pilnīgu piespiešanos pa visu perimetru. Ar tapu palīdzību viegli regulēt vērtnes piespiešanās pakāpi 1,5 mm diapazonā, nodrošinot ērtu un vieglu furnitūras darbu. Tapas ir izgatavotas no kvalitatīva termiski apstrādāta tērauda, tām ir ovāla forma, un tās, tāpat kā visa furnitūra, ir pārklātas ar hromu un vasku.

i.S. intelektuālā drošība – droša aizsardzība pret nelūgtiem viesiem. Namsaimnieku drošībai un mieram MACO furnitūras līnijā ir iekļautas pretuzlaušanas rullīšu i.S. tapas (intelektuālā drošība). Slēgšanas sistēma i.S. šodien ir viena no vismodernākajām pretuzlaušanas sistēmām un absolūti drošs risinājums par labu parasta loga aprīkošanai ar pretuzlaušanas furnitūru. Logu furnitūra ar pretuzlaušanas tapām un pretuzlaušanas pretplātnēm padara vērtnes noņemšanu ievērojami sarežģītāku. Pretuzlaušanas slēdžu stiprinājuma stieņi tiek ielikti, vai nu caur divām profila sieniņām vai stiegrotā profilā. Priekšrocība ir tāda, ka pretuzlaušanas rullīšu i.S. tapas vienādi noder gan darbā ar pretuzlaušanas, gan ar standarta pretplātnēm. Tādēļ, ja vēlaties paaugstināt logu drošību, furnitūras pretuzlaušanas elementus var viegli pievienot papildus – atliek tikai uzstādīt pretuzlaušanas pretplātnes jau esošajās stiprinājumu vietās. Tapas ir absolūti drošas un stipras, pateicoties īpašam materiāla sastāvam un unikālai liešanas procedūrai (garantētā pārraušanas slodze līdz 800 kg).

Atvēršanas bloķēšanas mehānisms ar atsperēm. Visi MACO slēdži ir aprīkoti ar tērauda atsperēm, kas līdz minimumam samazina atstarpi starp rāmi un vērtni,un, pateicoties tam, tiek izslēgta caurpūšanas iespējamība.

Bloķētājs pret vērtnes patvaļīgu aizvēršanos caurvēja laikā. Paredzētā „piebremzēšanas” funkcija MACO furnitūrā pasargā logu no bojāšanas. Loga vērtne tiek fiksēta atvērtā stāvoklī ar iebūvēta fiksatora palīdzību, kas spēcīgas vēja brāzmas vai caurvēja laikā neļauj vērtnei atsisties pret rāmi vai sienas stūri. Iebūvētais fiksators-bremze, kas darbojas no roktura, ļauj fiksēt vērtni atvērtā stāvoklī ar jebkādu atvēruma leņķi un pasargā to no aizciršanās. Uzstādot šo elementu tiek demontēts nepareizas rīcības bloķētājs.

Dažādas vēdināšanas sistēmas. MACO izstrādāti vairāki varianti mikrovēdināšanas funkcijas realizēšanai: ar stūra slēdzi (bez 5 pakāpju vēdināšanas iespējas vai ar to), ar šķērēm, ar funkciju „mikrovēdināšana”, izmantojot ventilācijas vārstu vai ķemmi.Pakāpeniskā vēdināšana Diskrēta 5 pakāpju vērtnes atvēršana ar gaisa plūsmas spēka regulēšanas iespēju. Tiek uzstādīta spraugas mikrovēdināšanas vietā. Iespēja aprīkot ar 7 pakāpju vēdināšanu.
Spraugas vēdināšana caur stūra padevi, ja ir pretuzlaušanas tapa.
Šķēres ar mikrovēdināšanas funkciju. Pagriežot rokturi 45° stāvoklī, vērtne ar iemontēto šķēru palīdzību automātiski atvirzās no rāmja par 10-12 mm.
Ventilācijas vārsts
Vēdināšana ar ķemmes palīdzību. Ķemmei ir četras gropes dažādiem atvēršanas līmeņiem, tie ļauj fiksēt logu slīpā vai atvērtā stāvoklī ar atstarpi starp vērtni un rāmi no 10 mm līdz 70 mm. Pateicoties vienkāršai tehnoloģijai, telpas ventilācija ar ķemmes palīdzību logiem ir viena no populārākajām metodēm.


Aizsardzība pret bērnu izkrišanu pa logu. Pat aizvērts logs negarantē drošību, bērns bez sevišķām pūlēm var pagriezt rokturi un atvērt vērtni. Lai tas nenotiktu, MACO konstruktori ir atraduši risinājumu – produkcijas līnija tika papildināta ar atvēršanas bloķētāju.

Atvēršanas bloķētājs.
Var papildus uzstādīt uz veramas-atgāžamas vērtnes no apakšpuses. Šis elements bloķē loga atvēršanu vēršanas režīmā, tomēr ļauj atgāzt logu. Iespējama komplektācija ar slēdzeni - šajā gadījumā logam būs vēdināšanas iespējas, tomēr tas nevarēs atvērties veršanas režīmā. Šāda bloķētāja izmantošana ir lietderīga mazu, ziņkārīgu iemītnieku istabās, kā arī sabiedrisko ēku augšējos stāvos (slimnīcas, viesnīcas, biroju centri un tml.)Rokturis ar slēdzeni vai pogu – tas ir papildu aizsardzības līmenis, kas ļauj rūpēties par Jūsu bērnu drošību, atrodoties pie loga, un pasargā māju no ļaundariem.
Rokturis ar pogu. Loga vērtnes aizveras un atveras, vienkārši nospiežot pogu(poga nospiesta - rokturis bloķēts, rokturi pagriežot, poga automātiski atgriežas sākuma stāvoklī).
Rokturis ar atslēgu. Loga roktura pagriešana tiek bloķēta ar slēdzenes palīdzību. Tādējādi tiek nodrošināta augstākā aizsardzības pakāpe – kopnes mehānismus loga ārpusē nav iespējams pabīdīt.


МАСО nodrošina logu regulēšanas maksimālu diapazonu. Vērtnes piespiešanu pie rāmja (furnitūras eņģu grupā) regulē ± 1,5 mm diapazonā. Vērtnes stāvokļa mainīšanas iespējas pēc izstrādājuma montāžas

  • pa vertikāli ± 2 mm,
  • pa horizontāli ± 2,5 mm,
  • pa pārējo perimetru ± 3,0 mm.
Nodilumizturīgi bremzējošie plastikāta ieliktņi pilnībā izslēdz grozāmo metāla elementu tiešā kontakta vietas, tādā veidā atbrīvojot no nepatīkamās metāla furnitūras daļu čirkstoņas, un paildzina to kalpošanas ilgumu.

Logu rokturi – ideāla forma un krāsa. Visiem MACO rokturiem ir metālisks serdenis, kas pārklāts ar 3 mm plastikāta aizsargslāni. Pārklājumam izmanto īpašu augstas kvalitātes plastikātu, kas nodrošina augstu nodiluma izturību, elastīgu gaitu un ilgstošu ekspluatāciju. Saskaņā ar veikto izmēģinājumu rezultātiem pat pēc 20 000 pagriešanas cikliem tiek nodrošināta stabila MACO logu roktura fiksācija nepieciešamajā stāvoklī. Jebkurš Harmony vai Rhapsody sērijas rokturis tiek piedāvāts septiņos standarta krāsu variantos, no standarta baltā līdz modernajam zelta tonim!

Loga rokturi Harmony – tā ir stila klasika, lieliski izskatās ne tikai mūsdienīgās arhitektūras celtnēs, bet arī vecu namu logu konstrukcijās. Rokturiem ir stingras taisnstūra formas ar neuzkrītošu dizainu.

Logu rokturu Rhapsody atšķirības zīme Rhapsody ir to izsmalcinātais dizains, kas atbilst pašām augstākajām prasībām. Rokturiem ir noapaļotas, nevis stūrainas formas, un laidenas līnijas.

Uzņēmums „Bogem&Co” piedāvā saviem klientiem MACO Multi-Matic un MACO Multi-Power furnitūras sistēmas.

MACO MULTI-MATIC furnitūras sistēma tika radīta, uzlabojot Multi-Trend platformu. MACO inženieri ņemā vērā pieaugošo tirgus pieprasījumu pēc jauna dizaina, uzlabotas funkcionalitātes un drošības, un izstrādāja Multi-Matic sistēmu, liekot lietā konceptuāli jaunus elementus un jaunāko dizainu. Multi-Matic sistēma kļuva par vienu no labākajām uzņēmuma idejām, kas maksimāli atbilda mūsdienu furnitūras tirgus prasībām. Sistēma atšķiras ar daudzpusību, drošību, estētisku mūsdienīgu dizainu un plašu papildu opciju pieejamību.

MACO MULTI-POWER furnitūras sistēma - jauns konstruktīvs un dizaina risinājums MACO produktu līnijā. Furnitūra izstrādāta mūsdienīgu Hi-Tech un Modern arhitektūras stilu iespaidā, ar akcentu uz minimālismu, tehnoloģijām un funkcionalitāti. Sistēmā Multi-Power ir izmantotas pilnībā slēptās eņģes bez papildu elementiem, lai novērstu slodzi uz vērtni. Pati eņģes konstrukcija ļauj vērtnei atvērties vairāk nekā par 90. Eņģu grupa aprēķināta uz vērtnes svaru līdz 150 kg. Pateicoties savai unikalitātei, sistēma Multi-Power ātri iekaro līderpozīcijas ekskluzīvās produkcijas tirgū.

Ar furnitūras variantiem Jūs varat iepazīties mūsu pārdošanas birojā. Mūsu speciālisti konsultēs Jūs un palīdzēs piemeklēt tieši Jums vispiemērotākos rokturus, uzliktņus un slēdzenes!