BoGeM & CO - PVC logi, plastikāta, metāla durvis Rīgā.

Pieteikt mērījumu
PVC logu kopšanas rekomendācijas

Ja ņemsiet vērā šīs vienkāršās rekomendācijas, Jums ne tikai izdosies saglabāt lielisku PVC logu un durvju izskatu, bet arī pagarināt to ekspluatācijas laiku.

 PVC logu kopšanas rekomendācijas Galvenais PVC profilu kopšanā ir pareiza mazgāšanas līdzekļa izvēle. Visdažādākās abrazīvās piedevas, šķīdinātāji un agresīvas ķīmiskās vielas nedrīkst būt to līdzekļu sastāvā, kas tiks izmantoti PVC profila mazgāšanai. Plastikāta profila tīrīšanai nekādā gadījumā nedrīkst izmantot spirtu, acetonu, benzīnu, kā arī jebkurus tīrīšanas līdzekļus uz hlora, koncentrētu sārmu vai skābju bāzes. Šīs aktīvās vielas negatīvi ietekmē PVC profilu, un to iedarbības rezultātā var kļūt nelīdzena virsma un veidoties mikroplaisas, kurās sāks uzkrāties netīrumi. No šādām vielām var ciest arī PVC virsējā aizsargkārta, kas var izraisīt profila krāsas toņa izmaiņas, dzeltenu plankumu parādīšanos un turpmāku paša profila pakāpenisku bojāšanos saules staru ietekmē.

Tādēļ plastikāta logus un durvis no PVC profila ieteicams mazgāt ar parasto ziepju šķīdumu ar mīksta auduma lupatiņu. Tomēr ideālais variants ir speciāla PVC konstrukciju kopšanas komplekta iegāde,jo šādi specializētie līdzekļi ne tikai viegli notīra no profila netīrumus, bet arī saglabā tā krāsas spilgtumu un spīdumu.Stikla pakešu kopšana

Stikla pakešu kopšana Stikla pakešu kopšana Stikla pakešu kopšana praktiski neatšķiras no parasto logu mazgāšanas. Tās vienkārši mazgā tad, kad tas nepieciešams, izmantojot speciālus stiklu tīrīšanas līdzekļus, kas nesatur agresīvus komponentus, šķīdinātājus vai abrazīvus materiālus! Netīrās stikla paketes var mazgāt ar parasto ziepju šķīdumu. Lai novērstu stikla paketes virsmas sabojāšanu, nekad nedrīkst noņemt netīrumus no stikla ar cietiem vai asiem priekšmetiem! Pateicoties stikla pakešu hermētiskumam, putekļu un netīrumu iekļūšana stikla paketes iekšpusē nav iespējama, tādēļ stikla paketes iekšpusei nav nepieciešama kopšana, jo tā nekļūst netīra ekspluatācijas laikā. Stikla paketes, kurām ir speciāls uzputekļojums vai tonējums, tiek mazgātas tieši tāpat kā standarta caurspīdīgie stikli. Izgatavojot stikla paketi, pārklājums vai tonētā plēve tiek uzklāti iekšējai stikla daļai, tādēļ tā nekļūst netīra. Izņēmums ir tikai stikla paketes ar dekoratīvo spoguļa pārklājumu, ko uzklāj uz stikla ārpuses. Šādi stikli ir jakopj ļoti piesardzīgi, izvēloties šim mērķim atbilstošus speciālus mazgāšanas līdzekļus.Furnitūras kopšana

Furnitūras kopšana Furnitūras kopšana Plastikāta logu furnitūras kopšana prasa ne mazāk pūļu kā profila vai stikla paketes kopšana. Furnitūras kustīgās daļas arī ir jātīra no putekļiem un netīrumiem. Nav pieļaujama tādu tīrīšanas līdzekļu izmantošana, kas bojā furnitūras pretkorozijas pārklājumu. Furnitūras elementu funkcionēšanas laika palielināšanai un to nevainojama izskata saglabāšanai iesakām ne retāk kā divas reizes gadā veikt visu kustīgo elementu eļļošanu. Eļļošanai jāizmanto neitrālas eļļas, kuru sastāva neietilpst sveķi vai skābes. Kā variants noderēs tehniskais vazelīns vai parastā mašīneļļa. Nepieciešamības gadījumā iesakām veikt atsevišķu furnitūras daļu regulēšanu.Blīvējuma kopšana

Blīvējuma kopšana Plastikāta logu pareizā kopšanā ietilpst blīvju kopšana, kuru funkcija ir loga hermētiskuma nodrošināšana. Blīvējums atrodas pa visu vērtnes un rāmja perimetru, un tas ir izgatavots no mūsdienīga kvalitatīva materiāla. Taču arī tās ar laiku nodilst, tādēļ nepieciešama noteikta kopšana. Speciālisti iesaka blīvējuma ekspluatācijas laika palielināšanai un elastīguma saglabāšanai vismaz divas reizes gadā (pirms vasaras un ziemas sezonas sākuma) notīrīt no tās netīrumus un apstrādāt to ar speciāliem līdzekļiem (silikona smērvielu, glicerīnu saturošu vielu). Putekļu un netīrumu tīrīšanai ir jāizmanto mīksts audums vai sūklis un sadzīvē izmantojamo, parasto mazgāšanas līdzekļu šķīdums. Nekādā gadījumā nav pieļaujama tīrīšana ar šķīdinātājiem. Turklāt ir rūpīgi janotīra visi netīrumi zem blīvējuma maliņām. Plastikāta blīvējuma kopšanai ir izstādāti speciāli šķīdumi, kas noņem visus sāļus un citus tam kaitīgos elementus.

Pareiza un mūsdienīga kopšana ļauj ilgāk saglabāt blīvējuma hidrofobās un elastīgās īpašības un pagarināt to ekspluatācijas laiku. Ja laika gaitā blīvējums ir zaudējis elastību, tās ir jāatjauno.Drenāžas (ūdens novadīšanas) atveru kopšana.

Drenāžas (ūdens novadīšanas) atveru kopšana. Vēl viens PVC logu pareizas kopšanas noteikums ir netīrumu iztīrīšana no drenāžas atverēm un ūdens novadīšanas kanāliem, caur kuriem notiek uzkrātā mitruma izvadīšana ārā. Kanāli atrodas vērtnēs, horizontālajos impostos un rāmja apakšējā daļā. Saprotams, ka nepieciešamības gadījumā tie ir jāattīra no piesārņojuma. Šim nolūkam ieteicams izmantot ziepju šķīdumu un sūkli.

Uzņēmums „Bogem&Co” iesaka PVC konstrukciju kopšanai izmantot speciālo līdzekļu komplektus, kas izstrādāti tieši plastikāta logu un durvju kopšanai.

(1.att.) Logu kopšanas komplekts FENOSOL
(1.att.) Logu kopšanas komplekts FENOSOL

Šādu specializētu līdzekļu priekšrocība ir tāda, ka tie atjauno PVC profila gludo virsmu un likvidē mikroplaisas. Tādējādi uz plastikāta loga vai durvīm nesakrājas putekļi, bet netīrumus ir viegli notīrīt ar mīkstu audumu vai sūkli. Iegādāties komplektus var tieši mūsu pārdošanu birojā.